Mononukleoza u ročního dítěte

Poslední týdny byly velice náročné. Tryskomyška stonala od konce února. Nikdo pořádně nevěděl, co se v tom tělíčku děje. Horečky bez dalších příznaků, dva dny klid a pak zase nanovo. Po třech týdnech diagnostikována mononukleoza :O Teď po kontrolních odběrech snad můžu říct, že už bude klid, a že nic podobného v nejbližší době znova nezažijeme. Probíhalo to nějak tahle :( 


23.2. první horečky 39, skončily po třech dnech a přišla vyrážka. 6 nemoc, říkám si. Jenže hned odpoledne vyskočila teplota znova a držela se kolem 37,5. 
28.2. opět skoro 39, jdeme k dr. CRP nízké, moč ok, v krku nic, výtěry čisté...viroza. 
1.-4.3. stále teploty, dítě ruce narvaný v puse, nonstop u prsa, neodložitelné, jinak řve. Je vidět, že jí něco bolí.
5.3. opět dr. CRP apod opět. Odesláni jsme na ORL, jestli to nejsou uši.
5.3. ORL - dostáváme kapičky na počáteční zánět středního ucha. Kapeme, ledujeme a teploty konečně padají. Dva dny klidu.
8.3. kontrola na ORL (dítě opět s horečkou). Píchaná obě ouška. ATB. Teploty zase padají. Dítě během půl dne začíná být veselé.
11.3. horečka je tu zas. Jedem na ORL pohotovost. Píchnuté znovu pravé ouško. Horečka neklesá. Diagnozy, které mě napadají, už opravdu nejsou moc hezké. Poprvé fakt v noci brečím zoufalstvím, protože nic nevím a nemůžu jí pomoct.
12.3. jednou nohou ve špitálu. 3,5 hodiny u naší mudr., CRP...., poslech se nezdá, jedeme na rentgen skrz možný zápal plic. Je tam - v začátku, ale je.
13.3. opět naše dr. - udělány kompletní odběry krve z žíly, moč.
13.3. odpoledne výsledky, podezření na mononukleozu.
14.3. dítě bez teplot. Výsledky potvrzují prodělanou chřipku a mononukleozu...
21.3. týden se držíme bez teplot. Kontrolní výsledky vypadají pozitivně,hodnoty se stabilizují. Můžeme začít chodit ven a pomalu se vracet do normálního režimu. Po Velikonocích další kontrolní odběr. Snad už bude klid. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

My Instagram