DIY: Filcové jídlo do dětské kuchyňky aneb boj s jehlou a nití

Nikdy bych nevěřila tomu, že zrovna já budu po večerech vyrábět dětské hračky. S jehlou a nití (natož snad se šicím strojem) prostě nejsem kamarád. Protože náš syn ale rád vaří a kdysi jsem si objednala spoustu filcu s nadšením, že mu ušiji Quiet Book (samozřejmě neušila), došlo i na mě :) A velmi překvapivě na mě ruční šití chleba a ovoce zafungovalo jako skvělý relax. Když navíc vidím, že výsledek se nečekaně podobá originálu, mám ze sebe radost :) A mrně ji mělo očividně též.Co je třeba?

 • filc (objednán z ebay o síle 1 mm a je super)
 • jehla, nit, bavlnky, nůžky, případně šicí stroj - já šiju ručně, Veritaska nade mnou vede tak 10:0 a nemám nervy na to scóre srovnat
 • výplň (používám výplň do polštářů, ale dá se použít ledacos)
 • na některé potraviny (chleba, pizza apod) se hodí jako výplň něco tvrdého - použila jsem starý koberec, někdo radí i starou podložku pod myš apod.
 • papír a tužku na výrobu šablony
 • návod nebo představivost
 • trpělivost :D 
Moje představivost je stejně špatná jako orientace v mapě, takže využívám dostupných zdrojů. Skvělý pro inspiraci je Pinterest, pod záložkou Felt Food najdete všechno možné. Parádní návody jsou pak třeba: 
A výsledek? Zatím toho není mnoho, není to dokonalé, ale účel plní :)Já myslím, že je to použitelné, co vy na to :)

5 komentářů:

 1. To jídlo je fakt super. Jednou jsem viděla i klínky dortů a vypadalo to velmi reálně :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jj, na tom pinterestu je strašně moc nápadů, ty dorty jsem taky viděla, ale na to teda fakt nemám :D mě dělá problém i nakreslit (narýsovat) rovnou čáru :D :D

   Vymazat
 2. Vypadá to velice dobře (nejvíce se mi líbí jahody a volské oko) a rozhodně děkuji za inspiraci k tvoření! :)

  OdpovědětVymazat

My Instagram