Zapomínáte? Skvělý tip, jak si pamatovat všechny hezké drobnosti, které se nám v průběhu života stanou

Do letošního roku jsem vstoupila s jediným předsevzetím, a to dívat se na svět pozitivněji, žít přítomností a radovat se z maličkostí. A hlavně si ty pozitivní chvíle uložit do paměti. Původně jsem si chtěla vyrobit nějaký klasický, papírový deníček, kam bych si psala to, co mě potěšilo, rozesmálo a dodalo energii. A pak facebookem prolétla jedna fotka, která mě naprosto nadchla. Geniální, jednoduchý nápad, jak mít pohromadě všechny hřejivé okamžiky, které se nám v uplynulých dnech udály. 


Čas dokáže mnoho. Nejenže hojí rány, ale také, bohužel, dokáže smazat i chvíle, které byly krásné. Já třeba když na konci roku bilancuji, málokdy si vybavím hezké okamžiky, které se odehrály třeba na jaře. Jasně, velké události člověk nezapomíná, ale maličkosti, drobnosti, které nám zpříjemňují ten všední život, padají v zapomnění. A přitom jich nebylo málo.

Téhle sklenici přikládám stejný význam, jako fotkám. Však víte, jaké to je, když listujeme starými alby. Jak se nám jitří emoce, když si vybavíme chvíle, ke kterým se fotka váže. Někdy se smějeme, někdy nás píchne u srdce, protože co bylo, nejde vrátit, jindy nás obrázek dojímá.

Všechno ale vyfotit nejde. Dobrou zprávu, to, jak se cítíme na nějakém hezkém místě, první slůvko dětí... Ale tužku, papír nebo i ten mobil na poznámku mám u sebe téměř vždy. A tak teď, po měsíci, vypadá ta naše takhle. A vůbec nečekám na konec roku, ráda do ní nahlížím průběžně.

Máte taky nějakou podobnou sklenici nebo truhličku? Jak si uchováváte vzpomínky na ty malé věci, které nás činí šťastnými? 

Žádné komentáře:

Okomentovat

My Instagram