Marmelády, marmelády, MARMELÁDY!!!

Konečně, konečně se to podařilo. S kamarádkou a dětmi jsme si naplánovaly několikadenní pobyt na Šumavě (ano, ten, na který jsme odjížděli následující den poté, co syn ochutnal klávesu z mobilu poznal posádku rychlé) a konečně zavítaly do proslulé Slunečné kavárny Blanky Milfaitové. A rozhodně jsme neodešly s prázdnou.
Věřím, že Blanku Milfaitovou netřeba představovat. A kdo by přeci jen nevěděl, tomu Google napoví...že je to žena, která vaří nejlepší marmelády na světě. Že putuje s rodinou v obytném vozu po cizích zemích a z místních surovin vyrábí dobroty neobyčejných chutí. Že v prosinci loňského roku vydala Příběh opravdové vášně...a v ní koneckonců najdete celou její cestu až tam, kde je teď.

Peněženky zaplakaly, duše zajásala. Velmi milé setkání s Blančinou zaměstnankyní Baruškou, která se nám naplno věnovala, ačkoli jsme ji vyrušily od práce (kavárna oficiálně nebyla otevřená), nám zajistilo téma povídání na celý zbytek dne. A při večerních ochutnávkách bylo jasné, že se na Srní co nejdříve vrátíme.

A co vy, už jste proslulé marmelády ze šumavské manufaktury ochutnali? A víte, jak vypadá největší marmeláda na světě? Pokud ne, naplánujte si cestu do Srní. Jinde totiž tyhle skvosty už k dostání nejsou. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

My Instagram